Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Ziemi” i na tą okazję grupa „Żabki" przygotowała  teatrzyk proekologiczny  pt. „Śnieżka i Ekoludki” dla całej społeczności.

Teatrzyk miał za zadanie promowanie proekologicznych postaw  w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Następnie pani z Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie przeprowadziła quiz wiedzy na temat ekologicznych zagadnień wśród naszych przedszkolaków.

Tygryski dowiedziały się również jak należy dbać o nasza planetę, aby nie była zanieczyszczona. Nauczyliśmy się jakie kolory koszy są na jakie odpady. Poznaliśmy pozytywne jak i negatywne działania człowieka, które maja wpływ na planetę. Utrwaliliśmy wiedzę segregacji śmieci poprzez zabawę. Wspólnie wykonaliśmy sensoryczna planetę z użyciem kolorowego makarony. Natomiast indywidualne prace można podziwiać na tablicy przed nasza sala.