Jesteś tutaj:
  2. O NAS

Przedszkole Samorządowe w Szczebrzeszynie jest przedszkolem

publicznym, usytuowane jest przy ul. Trębackiej 25.  Stanowi budynek

połączony z kompleksem zabudowań Szkoły Podstawowej.

JESTEŚMY PRZEDSZKOLEM
OTWARTYM NA OCZEKIWANIA I POTRZEBY
DZIECI, RODZICÓW I ŚRODOWISKA

NASZE CELE:

1. Stwarzamy naszym wychowankom, warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości.
  2. Kreujemy postawy aktywne, twórcze, wspieramy działania dziecka w różnych dziedzinach aktywności.
  3. Rozbudzamy zainteresowania otaczającym światem przyrodniczym, kulturowym i społecznym.
  4. Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.
  5. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo.
  6. Wdrażamy do zachowań społecznie akceptowanych.
  7. Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami.
  8. Umożliwiamy rodzicom uczestnictwo w codziennym życiu placówki.

Praca wychowawczo-dydaktyczna realizowana jest na podstawie programu edukacji przedszkolnej wspomagającego rozwój aktywności dzieci „Nasze Przedszkole” oraz programu „Nasze przedszkole” wspomagającego rozwój aktywności dzieci sześcioletnich Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Realizujemy programy zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
Treści programowe urzeczywistniamy jako system zajęć integrujących zagadnienia z różnorodnych obszarów edukacyjnych, swobodnie dobierając materiał dostosowany do możliwości dziecka.

W ramach zajęć ponadprogramowych oferujemy lekcje języka angielskiego, poszerzamy wiedzę dzieci na temat środowiska lokalnego przez liczne, ciekawe wycieczki, umożliwiamy rozwój kulturalny przy dobrej zabawie przez uczestnictwo w profesjonalnych przedstawieniach teatralnych. Oprócz wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej współpracujemy z logopedą.
Chcemy być placówką otwartą na potrzeby nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, dlatego staramy się włączać ich w różnego rodzaju wydarzenia z życia przedszkola. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje dotyczące organizacji pracy przedszkola.
W naszej działalności owocnie współpracujemy z Miejskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz społecznością lokalną.