Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Teatrzyk - "Śmieszka i Ekoludki"

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Ziemi” i na tą okazję nasza grupa przygotowała teatrzyk proekologiczny  pt. „Śnieżka i Ekoludki” dla całej społeczności przedszkolnej i rodziców.

„Przenieśliśmy widzów w świat bajek, a dokładnie do zamku w którym mieszkała królewna Śmieszka wraz z ojcem -królem. Był to kraj piękny, zadbany, harmonijny z przyrodą w którym wszyscy mieszkańcy byli szczęśliwy. Niestety pojawiła się zła macocha, która zniszczyła piękną przyrody poprzez wycinanie drzew, wyrzucanie śmieci, niszczenie roślin, unoszące się trujące dymy z fabryk. Śnieżka szukała ratunku, aby znowu zapanował w jej królestwie ład i spokój i dlatego z pomocą przyszły Ekoludki...”

Teatrzyk miał za zadanie promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Następnie pani z Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie przeprowadziła quiz wiedzy na temat ekologicznych zagadnień wśród naszych przedszkolaków, którzy celująco odpowiadały na pytania.

Najstarsze grupy przedszkolne uczestniczyły również w „Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata” pod hasłem - „Sprzątamy dla Polski” mającej na celu uświadomienie dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Mamy nadzieję, że dzisiejszy przedsięwzięcia zaowocują dobrymi ekologicznymi nawykami wśród najmłodszych.

Serdecznie DZIĘKUJEMY przybyłym Gościom za wspieranie naszych działań i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola