Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

,, MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK,, - PROJEKT DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Infografika: Mała książka - wielki człowieklogotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki, Mała książka, wielki człowiek

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Drodzy Rodzice
Miejsko- Gminna Biblioteka w Szczebrzeszynie bierze udział kolejny raz w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, której celem jest zachęcanie dzieci i rodziców do regularnego odwiedzania biblioteki i codziennej wspólnej lektury.

Opis projektu:

Od 2017 r. ogólnopolski projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” promujący czytelnictwo  realizowany jest przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Do udziału  w projekcie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat, zarówno te, które dopiero zapisują się do biblioteki, jak i te, które są już czytelnikami. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Kartę Małego Czytelnika służącą do zbierania naklejek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Przypominamy, że dziecko do biblioteki może zapisać tylko rodzic (lub inny dorosły opiekun prawny) i jego obecność jest konieczna do otrzymania wyprawki.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do udziału w projekcie!!!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.