Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

száműzni sajt zóna darmowe kartki wielkanocne z życzeniami folyékony Ok  Kitartás

Wielkanoc w przedszkolu

Marzec albo kwiecień jest okresem przygotowań do świąt Wielkanocnych. Dzieci uwielbiają przygotowania do świat, jednak nie wszystkie tradycje i zwyczaje są im dobrze znane . Dlatego wspólnie w przedszkolu dzieci poznają zwyczaje związane ze świętem, które obchodzone jest od setek lat.

Wysyłanie kartek wielkanocnych to tradycja, która powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak może nie warto z niej rezygnować? Wspaniałym pomysłem było przygotowanie kolorowych kartek, które podczas świąt Misie wręczą swoim bliskim.

Wielkanoc to odrodzenie i zmartwychwstanie, dlatego jej symbolem jest jajko symbolizujące nowe życie. Misie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywały makaronową pisankę, aby ją później pomalować farbami.

Jedną z popularniejszych tradycji dotyczących Wielkanocy jest udział w Niedzieli Palmowej i tutaj Misie mogły również wykazać się własnoręcznie wykonanymi palemkami.

Nasze Misie –Zosia, Laura i Mikołaj brały udział w konkursie plastycznym na Stroik Wielkanocny organizowanym przez MDK w Szczebrzeszynie. Stroiki wyszły piękne – gratulujemy !

O składaniu życzeń Misie również pamiętały i jak co roku z pięknymi stroikami odwiedziły:

- Panią dyrektor naszego przedszkola,

- Nasze Panie kuchareczki,

- Nasze panie ze stołówki,

- Bibliotekę Miejską w Szczebrzeszynie,

- Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie.

Na nadchodzące święta

Życzymy wam

drogie Dzieci i drodzy Rodzice ,

aby te Święta Wielkanocne

wniosły do Waszych serc

wiosenną radość i świeżość,

pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Wesołego Alleluja !!!