Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

WIZYTA PANI HIGIENISTKI

Tygryski odwiedziła dzisiaj  Pani Ania, która opowiedziała o swojej pracy – higienistki stomatologii. Zwróciła uwagę dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów, ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie. Pani Ania pokazała dzieciom specjalistyczne narzędzia, z których korzystają dentyści podczas sprawdzania stanu ząbków.

Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie przedszkolaki mogli wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce, jaką przyniosła pani Ania .
 Przedszkolaki dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy (nazywane robaczkami) na zęby mleczne i na zęby stałe.

Wspólnie ustaliliśmy co jest zdrowe i niezdrowe dla zębów. Dzieci przyklejały produkty do uśmiechniętego ząbka oraz smutnego ząbka.

Od pani higienistki otrzymały drobny upominek – kolorowankę oraz książeczkę z Akademii Czysciochowa, którą otrzymaliśmy w ramach projektu(w dzienniczku można zapisywać efekty mycia zębów, nagradzając naklejką) . Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków.