KONCERT MUZYCZNY "WIRTUOZ"

Dziś w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć muzyków z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”,

które przygotowało dla nas koncert muzyczny o charakterze edukacyjnym.

Dla  przedszkolaków została zaprezentowana audycja muzyczna, która trwała ok. 30 minut.

Była prowadzona głównie w formie zabawy, gdzie instrumenty strunowe były właściwie tylko

tłem dla wspaniałej i wesołej zabawy. Miała za zadanie wprowadzać dzieci w przepiękny świat muzyki.

"BiEDRONKI" poznały wiele instrumentów strunowych tj. gitara akustyczna, gitara basowa, banjo, ukulele itp.

Przedszkolaki miały także okazję zagrać z prawdziwymi wirtuozami tworząc wspólnie akompaniament dla różnego rodzaju muzyki.

Koncerty  wzobagacony był  fachową prelekcją, omawiającą dany utwór i instrument,

dodatkowow przeplatany był konkursami i quizami z mini-nagrodami,

które  pobudzały słuchających do aktywnego uczestnictwa w koncercie.

To artystyczne spotkanie z muzyką na żywo przyniosło nam wiele niezapomnianych wrażeń.