Powitanie Wiosny

21 marca nasza grupa świętowała „Pierwszy Dzień Wiosny” podtrzymując tradycje związane z powitaniem kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie wyczekujemy słonecznych i ciepłych dni, pragniemy budzącej się do życia przyrody. W celu przybliżenia dzieciom  kontaktu z przyrodą założyliśmy „ogródek kwiatowy” , który wdroży przedszkolaki do codziennej obserwacji, pielęgnacji  i opieki nad roślinkami. Dzieci wysłuchały opowiadania „Zwiastuny wiosny” przybliżającej oznaki nadchodzącej pory roku. Uczestniczyliśmy w zabawach muzycznych przy wiosennych piosenkach jak również w zabawie matematycznej z wykorzystaniem kolorowych kwiatów, doskonalącej umiejętność przeliczania, dokładania, zabierania w zależności od liczby oczek czy cyfry.  Efektem  końcowym było samodzielnie wykonanie pracy plastycznej – „Wiosna w sukience”, która zdobi hol naszego przedszkola. W godzinach przedpołudniowych cała społeczność przedszkolna wybrała się na wiosenny spacer z kolorowymi gaikami i kwiatkami ulicami naszego miasta, aby zaprosić na dobre Wiosnę do naszego przedszkola. Po czym korzystając z pięknej wiosennej pogody doskonaliliśmy swoją aktywność ruchową na naszym placu zabawa.

Dzisiejsze działania miały za zadanie rozwijanie zainteresowań otaczającym środowiskiem przyrodniczym i zachodzącymi w nim zmianami oraz wprowadzenie nastroju  radości, zabawy i dobrego humoru naszym przedszkolakom.

Przyszła do nas piękna wiosna

Wielką radość nam przyniosła!

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

Potem z chmurki mokry deszczyk,

Zaświeciło jasne słonko,

Zatrzymało się nad łąką.

A na łące jest zabawa,

Pąki kwiatów, świeża trawa.

Wszystko pachnie, błyszczy, świeci

Patrzcie dzieci, bocian leci!

Boćki tu się rozglądają

Żaby szybko uciekają.

I owady są też tu,

Wszystko budzi się ze snu!”