Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

VI ZAJĘCIA- „ Urodziny Misia Uszatka"

W marcu w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!” dzieci z grupy „Żabki” zrealizowały kolejne zadanie -„ 67 urodziny Miś Uszatek ma! Cała Polska śpiewa mu „sto lat!!”. Był to wyjątkowy dzień podczas którego świętowaliśmy urodziny naszego projektowego Misia. Dzieci wysłuchały opowiadania „Gość” Cz. Janczarowskiego utrwalając nawyki prawidłowego i kulturalnego spożywania posiłków. Przygotowaliśmy stolik urodzinowy dla naszych maskotek, odśpiewaliśmy Misiowi 100 lat, wspólnie złożyliśmy życzenia zapisane na kartkowych puzzlach. Dzieci uczestniczyły w zabawie matematycznej, podczas której doskonaliły umiejętność znajomości nazwy miesiąca swoich urodzin,  określeniu  jaka jest wtedy pora roku. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa w przeliczaniu cukierków na talerzykach (dokładanie, zabieranie) za pomocą wyrzuconych oczek na kostce matematycznej . Uczestniczyliśmy w zabawach muzycznych i ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów. Efektem końcowym było rozwijanie aktywności plastycznej i twórczej poprzez wykonanie laurki  – „Tort dla Misia”.

Dzisiejsze zajęcia kształtowały umiejętności współdziałania w grupie, doświadczania i wyzwalania pozytywnych uczuć takich jak radość, życzliwość, uprzejmość. Obchodzenie urodzin w naszym przedszkolu to szczególna forma wspierania dziecka w rozwijaniu jego poczucia wartości.