Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

TEATRZYK- ,,ŁĄKOWY ZAWRÓT GŁOWY,,

7 marca w naszym przedszkolu zagościł teatr „Korona” z Krakowa, który przedstawił spektakl „Łąkowy zawrót głowy

Dzieci poznały mieszkańców łąki- pszczółkę Maję , Gucia i pajęczycę Teklę. Mogliśmy zobaczyć przed jakim zadaniem zostały postawione pszczółki - założenie biblioteki na łace. Miła, uśmiechnięta i zawsze pogodna pszczółka Maja z entuzjazmem zabrała się do zadania. Gucio starał się pomagać przyjaciółce jak umiał ,ale najczęściej większość czasu przesypiał. Pajęczyca Tekla postanowiła dać nauczkę pszczołom , oplotła swoją pajęczyną śpiącego Gucia i nie wiadomo co by się stało gdyby nie bystra przyjaciółka Gucia, Maja która w porę obudziła śpiocha. Jak to w bajce bywa wszystko skończyło się dobrze. Po teatrzyku dzieci uczestniczyły w warsztatach aktorskich i zabawach muzyczno- ruchowych.