Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Teatrzyk - "Łąkowy zawrót głowy"

7 marca w naszym przedszkolu zagościł teatr „Korona” z Krakowa, który przedstawił spektakl „Łąkowy zawrót głowy” wzbogacający wiedzę przyrodniczą naszych przedszkolaków.  Każde dziecko przeżywało i wczuwało się w sytuacje bohaterów – pszczółki Mai, Gucia i pajęczycy Tekli, która chciała ukarać owady. Jak to w bajce zawsze dobro zwycięża i dzięki zgromadzonej wiedzy o przeróżnych bajkach nasze przedszkolaki pomogły uwolnić Gucia z rąk zła. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych – ćwiczyły oddech, wymowę, ruch ciała, wyrażały stany emocjonalne, uczestniczyły w zabawach muzycznych i naśladowczych. Dzisiejsze przedstawienie wywarło duży wpływa na postawy dzieci, przekazując im wartości wychowawcze i moralne.