Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Tego dnia w naszej sali zagościły dinozaury z kolekcji Adasia ( dziękujemy za użyczenie). Dzieci poznały nazwy dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły oraz jak rodziły się dinozaury. Zamieniliśmy się w paleontologów i za pomocą pędzelków poszukiwaliśmy szkieletu dinozaura. Dzieci miały możliwość pobawić się w dżungli dostępnymi dinozaurami. Dzień dinozaura zamienił się w tydzień i każdego dnia  odkrywaliśmy nowe informacje dotyczące dinozaurów. Dowiedzieliśmy się co jadły dinozaury, na jakim terenie mieszkały, dlaczego wulkany wybuchały. Jak długo rodzice dinozaura czekali  na jego wyklucie. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajęciach o dinozaurach.