Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

• Odwiedziło nas: 1119881

PODSUMOWANIE XV EDYCJI AKCJI ,,GÓRA GROSZA"

UROCZYSTE PODSUMOWANIE

XV EDYCJI AKCJI ,,GÓRA GROSZA"

26 listopada 2015r.

Przedszkole Samorządowe w Szczebrzeszynie

zajęło I MIEJSCE

w województwie lubelskim

ZEBRALIŚMY 2270, 80 ZŁ

Podczas spotkanie nastąpiło wręczenie nagrody dla przedszkola przez

Przedstawicieli Towarzystwa Nasz Dom panią Elżbietę Prządka, pana Piotra Zabadała

Gościliśmy również w naszym przedszkolu:

Redaktora Kroniki Zamojskiej - pan Bogdan Nowak

Przewodniczącego Rady Rodziców - pan Dariusz Samulak

Sekretarz - pani Alina Siemkowicz

Redaktora ,,Chrząszcza" - pan Zygmunt Krasny

Rodziców, Nauczycieli, Dzieci

,,GÓRA GROSZA" to akcja znana i lubiana przez dzieci.

Co roku bierzemy udział w akcji ,,Góra Grosza", której celem jest zabranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla dzieci i Rodzinnych Damów Dziecka. Akcja prowadzona była przez zbiórkę monet groszowych. Najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne, pokazanie najmłodszym , jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz dzięki któremu udzielona będzie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się do akcji przynosząc swoje oszczędności, zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przynosiły do przedszkola swoje skarbonki , z których wysypywały się grosiki. Góra grosza jest zajęciem empatii i dobroczynności. Najważniejsze jest to, że dzieci same pomagają innym dzieciom.

19 marca 2015r. nastąpiło podsumowanie akcji ,,Góra Grosza"

Zebraliśmy 76450 monet tj. 2270,80 zł.

Akcję nadzorowały nauczycielki wszystkich grup a odpowiedzialną za akcję była

pani Ewa Rozwadowska.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, RODZICOM ORAZ PRACOWNIKOM PLACÓWKI ZA ZAANGAŻOWANIE SIĘ W CENNĄ INICJATYWĘ.