• Odwiedziło nas: 1119209

PROJEKT ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

Nasze przedszkole bierze udział w Projekcie

,,Dzieciństwo bez próchnicy"

„Edukacja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej

skierowana do małych dzieci, ich rodziców,

opiekunów i wychowawców”

współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „SWISS CONTRIBUTION”.

Partnerami projektu są Ministerstwo Zdrowia, Uniwersytety Medyczne,

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania

próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

Cele bezpośrednie Projektu to:

1. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat,
2. wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

13.11. 2015r. w przedszkolu odbyło się spotkanie rodziców i wychowawców z panią pielęgniarką oraz ze stomatologiem, podczas którego rodzice mieli okazję uporządkować i wzbogacić posiadaną wiedzę na temat higieny i profilaktyki zdrowia jamy ustnej.

Podczas spotkań z przedszkolakami z poszczególnych grup, pani dentystka zademonstrowała właściwy sposób mycia zębów, upewniła się, że dzieci znają zasady zdrowego, bezpiecznego dla uzębienia odżywania się oraz podarowała wszystkim zestawy składające się z maskotki, pasty i szczoteczki do mycia zębów.