ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu w Przedszkolu pomagamy dziecku    i jego rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej.

Stwarzamy  przyszłym przedszkolakom możliwość uczestnictwa w specjalnie  dla nich przeznaczonych zajęciach adaptacyjnych. Zajęcia te są urozmaicone, atrakcyjne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Zawierają w sobie elementy zabaw i zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych. Dzięki nim dzieci i rodzice mają możliwość poznania naszego Przedszkola, przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania personelu przedszkolnego i rówieśników.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

07.05.2015r.

12.05.2015r.

21.05.2015r.

Godz. 14.00

Jakie zalety mają zajęcia adaptacyjne?

• Dziecko ma szansę zobaczyć, że można świetnie się bawić nie tylko w domu pod opieką rodzica.
  • Maluch zaznajamia się z nowym miejscem i innymi dziećmi, paniami,
  • Dziecko przyzwyczaja się do nowego rytmu w przedszkolu.

Rady na okres adaptacji:

• Staraj się dobrze bawić z dzieckiem. Twoje nastawienie jest bardzo ważne, a Twój entuzjazm się maluchowi udzieli.
  • Zachęcaj malucha do brania udziału w zajęciach.
  • Nie stresuj się. Twoje uczucia szybko zostaną odczytane przez dziecko. Jeśli nie panujesz nad tym, wyślij na zajęcia adaptacyjne malucha z babcią, ciocią lub inną zaprzyjaźnioną osobą.
  • Po zajęciach w przedszkolu bawcie się podobnie w domu: układajcie klocki, lepcie z plasteliny, malujcie.
  • Zaufaj nauczycielce. Słuchaj, co mówi i współpracuj. W ten sposób okres adaptacyjny minie  w dobrej atmosferze.
  • Jeśli maluch nie chce opowiadać o przedszkolu, nie wypytuj. Nic na siłę. Dziecko z czasem samo się otworzy.
  • Dziecko powinno wiedzieć, że chodzenie do przedszkola nie jest pewną formą atrakcji, ale codziennością. Trzeba zachować w tym temacie stanowczość i konsekwencję. Jeśli maluch wyczuje wahanie, na pewno szybko to wykorzysta i będzie próbować postawić na swoim, co często oznacza pozostanie w domu.
  • Jeśli pojawią się wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielką. Jednak najlepiej nie przy dziecku.
  • Często przytulaj dziecko, rozmawiaj, obdarzaj uwagą, bądź blisko i wykaż zrozumienie.